Jak se daří Peterovi?

Informace, které jsme prostřednictvím Centra Narovinu dostali o našem adoptivním africkém studentovi, nám udělali velkou radost. Peter je na vyšší odborné škole velmi spokojen. V rámci studia se účastnil profesní praxe a reference z jeho firmy jsou opravdu potěšující.

Personalista z firmy Chai Trading Company Limited hodnotí Petera Odhiambo
Dokázal, že je pracovitý člověk a týmový hráč, je zásadový, vztah k ostatním zaměstnancům byl hodnocen jako harmonický.

Pracoval v přepravním oddělení, kde měl následující povinnosti:
– zanášení dokumentů do elektronických systémů
– přijímání a vyřizování příjmových dokladů a odbavování/proclení zboží
– zaúčtování, odsouhlasení exportních dat do systému
– odesílání kontejnerů do přístavu, přeložení nákladu
– odvolání nákladu kontejnerů v přístavu, pokud se objevila chyba v nákladu a konsolidační proces

Z pohledu firmy je Peter potenciálním zaměstnancem, neváhali by ho doporučit jakémukoliv případnému budoucímu zaměstnavateli a jakákoli další pomoc z jeho strany bude vysoce oceňována.

Chai Trading Company Limited v Mombase, kde Peter pracoval, je podle informací z internetu velká a hodně známá společnost. Letos v červenci dokonce dostala ocenění „exportér roku“. Patří mezi největší nákupčí na čajové burze, obchodují přednostně s černým čajem a vyváží ho hlavně na Blízký Východ, jejich divize se zabývají výběrem a balením čaje.

Překlad a shrnutí textu: Veronika Kuncová a Jana Fistrová

Shrnutí dopisu:
Peter nás velmi srdečně zdraví a ptá se, jak se nám daří. V rámci své střední školy (ekonomika a logistika, námořní doprava) absolvoval praxi. Ve firmě, kde pracoval a získával zkušenosti o svém oboru, se mu velmi líbilo. Uvědomuje si, jak je tato provázanost potřebná a také přemýšlí o tom, že bude důležité najít si po ukončení studia zaměstnání v podobné firmě. Stáže/praxe mu umožňují být v kontaktu s aktuálním děním na trhu a dozvídá se hodně o situaci v námořním obchodu.
Je velmi vděčný za naši pomoc a podporu, bez které by studium nebylo možné. Se školou nekončí, rád by získal nějaký titul v oboru.
Začalo ho velmi bavit vaření, rád ve volném čase připravuje jídlo pro své přátele. Ptá se nás, zda si myslíme, že by muži/kluci měli umět vařit.

Překlad a shrnutí textu: V. Kuncová a J. Fistrová