V soukromí divočiny
ZŠ Volary připravila ve spolupráci s NPŠ pro děti i širší veřejnost unikátní VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ ZVÍŘAT ze snímků pořízených v divočině bez přítomnosti člověka POMOCÍ FOTOPASTÍ. Na vernisáži, na kterou byli pozváni účastníci biologické olympiády, k tématu zajímavě pohovořila vědecká pracovnice NPŠ Elisa Belotti.
Fotopasti a rys ostrovid
Vernisáž se mi moc líbila. Paní byla moc sympatická. Byla Italka, ale uměla krásně česky. Hodně jsem se toho dozvěděla – např. kde se rys ukrývá, co žere a jak je velký. Jeho teritorium je přibližně velké jako hlavní město Praha a v něm má třeba dvě samice, se kterými se potkává jen v době páření. Když má samice mladé, je s mládětem jeden rok. To se pak musí usamostatnit a najít si své teritorium. To se však ve většině případů nezdaří. A další spoustu zajímavých věcí.
Díky fotopastem víme, že u nás žije kočka divoká, která u nás na Šumavě už údajně nebyla.
Leila 6. A
Když jsme druháky provázeli výstavou, bylo vidět, že se jim to hodně líbí. Myslím, že rys byl dobrým tématem. Chtěla bych poděkovat Leile a Lucce za to, že jsme to tak dobře zvládly, paním učitelkám Kláře Švejdové a Petře Komárkové za pomoc a národnímu parku Šumava za zapůjčení fotografií. Samozřejmě také divákům.
Aneta 6. A
|