naše škola

OPVV, iROP

fotogalerie - 2010/2011

Adaptační kurz

Přestup na 2. stupeň základní školy bývá pro žáky spojen s mnoha změnami – nový třídní učitel, nové předměty, střídání vyučujících v jednotlivých předmětech, někdy i změna kolektivu. Nejnadanější žáci odchází na gymnázia, přichází noví spolužáci ze spádových vesnických malotřídek. Všechny tyto změny nás vedly k rozhodnutí uspořádat pro žáky 6.A vícedenní adaptační kurz, kde by měly možnost lépe se vzájemně poznat a také nastartovat novou část svého školního života s novým třídním učitelem.
Vyjeli jsme odpoledne ve čtvrtek 21.10. do Kovářova na ubytovnu. Ta asi zprvu někoho překvapila, ale velice rychle si všichni zvykli na prostředí i pravidla pobytu. Součástí programu byly různé hry podněcující vzájemné poznávání, spolupráci mezi sebou, nastavení pravidel do dalšího společného života ve škole i při mimoškolních činnostech. Po úvodním představování jsme „soupeřili“ o sušenky, potom řešili společné skládání čtverců, aniž kdo mohl promluvit a mnoho dalšího. Před večerkou jsme ještě stihli malou procházku do mrazivé téměř úplňkové noci. Tím se bohužel většina účastníků místo únavy spíše probudila, takže jsme usínali až do pozdních ranních hodin. – To se dalo čekat.
Druhý den probíhal podle plánu. Po programu venku, který měl prověřit naši zdatnost a schopnost pracovat společně, jsme se pokusili stanovit si práva, která by neměla být v naší třídě nikomu upírána. Povedlo se, a už jsme museli honem chystat společný oběd, uklízet pokoje a v rychlém tempu spěchat na autobus. Ten nás poměrně znavené, ale myslím spokojené, dovezl k vlaku. Tím jsme se dopravili až do Volar. Z mého pohledu se kurz vydařil, splnil předpokládaná očekávání a ukázal, jak se děti přirozeně projevují v mnoha situacích, které přináší život. (Budu se těšit na další podobné výjezdy a šesťákům přeji úspěšné další úspěšné roky v naší škole.)
                                                                                                              Klára Švejdová – tř. uč.

Poslední den 1.pololetí

Školní kolo
Olympiády z Čj